Wspinaczka w Warszawie


Wspinaczka w Warszawie
Wiele osób z pewnością chciałoby kiedyś spróbować nowej formy aktywności fizycznej w Warszawie. Ot tak, dla zdrowia, dla siebie, dla zabicia czasu. Doskonałą propozycją wydaje się wspinaczka.
Kluby wspinaczkowe w Warszawie oferują różnorodne pomoce dla osób zaprawionych w tym fachu, jak i dla absolutnych nowicjuszy. Jak zacząć? Dobrym pomysłem dla amatorów wydaje się zapisanie na kurs wspinaczkowy. Kursy wspinaczkowe w Warszawie oferowane są w wielu rejonach stolicy. Praktycznie każde warszawskie centrum wspinaczkowe pomaga młodym adeptom tej ciekawej aktywności. Na takim kursie nauczymy się wszystkiego od podstaw - od wyboru oprzyrządowania, takiego jak buty do wspinaczki czy liny, przez prawidłowe używanie sprzętu asekuracyjnego, aż po oczywiście same techniki wspinania. Jest to oferta idealna dla amatorów, jednak dla wielu aspektem odstraszającym może wydawać się cena. Jednak plusów takiego kursu jest na pewno więcej - instruktorzy z pewnością zaprezentują najłatwiejsze techniki, na bieżąco oduczą niedogodnych nawyków i przede wszystkim zawsze będą służyć pomocą nawet na najprostsze wydawałoby się zagadnienia.

Co natomiast jeśli na kurs nas rzeczywiście nie stać? Warto popytać znajomych - na pewno znajdzie się chociaż jeden zapaleniec wspinaczki, który pokaże nam obowiązkowe podstawy, i wiadomo - ze znajomym o wiele lepiej spędzać czas niż samemu. Dalej wystarczy praktyka, połączona z rożnymi poradnikami czy publikacjami, których pełno jest w internecie czy w księgarniach. Warto już w klubie wspinaczkowym popytać wyjadaczy jakie poradniki polecają dla początkujących, a przy okazji sami na pewno chętnie podzielą się wiedzą i doświadczeniem.
Jeśli chodzi o sprzęt to na początek nie wiąże się to z wielkimi wydatkami - wszelkie kluby wspinaczkowe w Warszawie oferują wypożyczenie podstawowego sprzętu, najczęściej już w cenie samego wstępu na salę lub każą dopłacić symboliczne 2-4 złote.
Trzeba natomiast pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, jaką jest kondycja. Wyrabia się ona niesamowicie od samego wspinania, ale warto na początku trochę ją pod szlifować. A jak wiadomo nic nie robi na kondycję tak dobrze jak basen. Basen w Warszawie znaleźć nietrudno, warto się rozeznać co do cen, co by nie przepłacić, a 30 minut pływania dziennie na pewno wyjdzie nam na zdrowie!

Zatem podsumowując - wspinaczka w Warszawie to wspaniała rozrywka, a po wyczerpującej sesji wspinaczkowej warto odwiedzić na relaks np. jakiś salon masażu w Warszawie, by dać swemu ciału nieco odprężenia.

0 komentarze:

Zaznacz się jako "Anonimowy" i pisz!