Wypożyczenie samochodu – swoboda i wcale nie takie duże koszty

Brak własnego samochodu wcale nie musi być przeszkodą w wygodnym dotarciu do celu – oczywiście, można wybrać taksówki, ale wtedy, gdy planuje się podróżowanie na dłuższych trasach, lub po prostu wtedy, gdy liczy się komfort, rozwiązaniem będzie wypożyczenie pojazdu. Teraz wypożyczalnia samochodów nie jest aż tak trudnym do znalezienia typem firmy, dlatego jako klient nie powinno się mieć najmniejszych trudności ze skorzystaniem z tego rodzaju obsługi.

Najwięcej wypożyczalni czeka na klientów na lotniskach – to właśnie na praktycznie każdym z nich swoją placówkę ma wypożyczalnia samochodów, a na miejscu można zapoznać się z ofertą, zapłacić i wyjechać wypożyczonym pojazdem. Oczywiście, także wypożyczalnie znaleźć można w innych punktach dużych miast – najlepiej skorzystać z internetu, żeby zlokalizować firmy działające w branży – można nawet na ich stronach znaleźć cenniki, co pozwoli na dobranie najbardziej korzystnej cenowo oferty.  

Wynajmując samochód, wcale nie trzeba przygotowywać się na ogromne wydatki z tym związane, ale trzeba zwracać uwagę na dodatkowe opłaty. Ceny oczywiście zależne są od wielu rożnych czynników, w tym głównie od klasy samochodu oraz czasu wynajmu. Wypożyczalnie zwykle kuszą niskimi cenami, na przykład wynajmem już od 50 złotych na jeden dzień, ale warto zapoznać się z cennikami bliżej, ponieważ najniższa cena dotyczy wynajmu na dłuższy okres, minimum dwa tygodnie. Za wypożyczenie pojazdu na jeden dzień zapłaci się zatem najwięcej.

Dodatkowo należy sprawdzić, czy z ofertą wiążą się dodatkowe opłaty, które niestety są powszechne. Jest to przykładowo konieczność wpłacenia dodatkowej kwoty na nad przebieg – samochody mają limity przebiegów, dlatego jeżeli się je przekroczy, trzeba będzie uiścić wyższa opłatę (zwykle liczony jest wtedy każdy kilometr).

Także wypożyczalnia może zażyczyć sobie opłaty za przygotowanie samochodu, za wyjazd za granicę, za podstawienie oraz odebranie samochodu, dodatkowe tankowanie, kaucję, zwrot samochodu w innej lokalizacji, dodatkowe wyposażenie takie jak nawigacja, fotelik dla dziecka, opony zimowe.

Gdy jednak liczy się komfort i swoboda w przemieszczaniu się, to najlepsze rozwiązanie!

Jeżeli wybierasz się do Gdańska i potrzebujesz sprawdzonej firmy polecamy wypożyczalnie aut Gdańsk - więcej o firmie znajdziesz na stronie http://www.autosmok.pl/

Polecamy także  wynajem autokarów Gdańsk - http://www.autocomfort.pl/

0 komentarze:

Zaznacz się jako "Anonimowy" i pisz!