ŁąkowePrzedszkole Konstancin - Jeziorna

Edukacja przedszkolna jest bardzo ważnym etapem w rozwoju dziecka.  Jest to pierwszy szczebel w całej drabinie prowadzącej go do dorosłego życia. Wybór odpowiedniej placówki jest więc sporym wyzwaniem dla rodziców, ponieważ bardzo często decyduje o podejściu maluchów do nowych obowiązków. Aby nie narazić przyszłego przedszkolaka na niepotrzebny stres, warto wybrać odpowiednie miejsce i zwrócić uwagę na wszystkie możliwe aspekty, które mogą decydować o jego nastawieniu do nowego otoczenia.

Przedszkole Konstancin - Jeziorna 


Wśród wielu placówek szczególnie wartym polecenia jest Łąkowe Przedszkole w Konstancinie Jeziornie pod Warszawą.Spisaliśmy najważniejsze atuty, wyróżniające je spośród innych miejsc w okolicy:

- Wyjątkowe położenie - placówka znajduje się w malowniczej okolicy, wśród łąk i lasów. Wiadomo, że takie miejsce zrobi na dziecku lepsze wrażenie niż przylegający do szkoły, szary budynek w centrum miasta.
Piękne okoliczności przyrody, własny ogród i plac zabaw, sprawiają, że dzieci z radością odwiedzają przedszkole, a nauczyciele mają okazję nie tylko teoretycznie, ale i w praktyce wtajemniczyć podopiecznych w tematy związane z ekologią.


- Profesjonalna kadra - każda placówka musi zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, ale nie każda ma zespół ludzi, dla których praca to pasja. Łąkowe Przedszkole może poszczycić się grupą wychowawców, nauczycieli i instruktorów, którzy kochają swoją pracę i wkładają w nią całe serce.

- Indywidualne podejście do dziecka - często poruszany temat- niestety w wielu placówkach tylko w teorii, ponieważ w 20- 30 osobowych grupach nie sposób dobrze zaopiekować się wszystkimi dziećmi. W konstancińskim przedszkolu grupy liczą 10-12 osób co znacznie ułatwia pracę i umożliwia lepszą obserwację każdego z podopiecznych.

- Praca z rodzicami - przedszkole nie zastępuje rodziców, ale pomaga im w zrozumieniu zachowań maluchów, dlatego poza zajęciami z dziećmi, odbywają się również wykłady, warsztaty oraz konsultacje ze specjalistami dla rodziców, tak aby pomóc im w bieżących problemach wychowawczych.

- Zajęcia dodatkowe - dzięki czemu przedszkolaki mogą rozwijać swoje talenty, zainteresowania, uczą się kreatywności.

- Ekologiczna kuchnia - zdrowe jedzenie i dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb to podstawa. Łąkowe Przedszkole posiada własną kuchnię, w której posiłki przygotowywane są wg porad dietetyka.Jak widać jest to miejsce zdecydowanie godne uwagi, które pozwoli dzieciom jak i rodzicom, wejść w pierwszy etap edukacji bez stresu, stając się przygodą dla maluchów oraz wyzwaniem dla rodziców, którzy z pomocą profesjonalnej kadry będą bardziej świadomymi opiekunami.

Łąkowe Przedszkole Konstancin - Jeziorna 


Ul. Łąkowa 38, 05-510 Konstancin Jeziorna
+48 608 054 878
kontakt@kierunekrozwoj.org
http://przedszkole.kierunekrozwoj.org

0 komentarze:

Zaznacz się jako "Anonimowy" i pisz!